ŽABKY

Bola raz jedna skupina žabiek, ktoré sa chceli pretekať. Chceli sa dostať na veľmi vysokú vežu. Na atrakciu sa prišlo pozrieť veľmi veľa divákov, aby si pozreli súťaž a povzbudzovali žabky. Súťaž sa začala …

Nikto z prítomných divákov neveril, že sa niektorej zo žabiek podarí dostať na vrchol veže. Krútili hlavami a hovorili: „Oh, to je príliš namáhavé. Nikdy sa im to nepodarí!“ Alebo: „To sa im nemôže podariť, lebo veža je príliš vysoká!“ Žaby začali zaostávať… s výnimkou jednej, ktorá sa svižne ťahala hore a hore … Diváci kričali: „Je to príliš únavné! Nikto sa tak vysoko nedostane!“ Jedna žabka za druhou to vzdávali a otáčali sa vzad. Len tá jedna išla vytrvalo ďalej. Vôbec to nechcela vzdávať!

Nakoniec to každý vzdal, okrem tej jednej žabky, ktorá sa sama a s obrovskými ambíciami vyštverala až na vrchol veže! Ostatné žabky, ale aj diváci, chceli vedieť, ako sa podarilo práve jej to, čo všetci ostatní považovali za nemožné. Jeden divák podišiel k žabke a spýtal sa, odkiaľ vzala toľko sily, aby sa dostala až na samý vrchol. Vtedy vysvitlo, že víťazná žabka je hluchá!

Ponaučenie? Nikdy nepočúvaj ľudí, ktorí sú negatívni a pesimistickí, lebo ti kradnú najkrajšie túžby a sny, ktoré nosíš vo svojej duši! Vždy mysli na silu slov, lebo všetko, čo počuješ alebo čítaš, vplýva na tvoje činy! Takže: Buď vždy optimista!
A navyše – buď hluchý, keď ti niekto povie, že nevieš zrealizovať svoje sny! Dôveruj si a budeš úspešný.

Najnovšie články

article-thumbnail
AKO ODPÚŠŤAŤ A OPÄŤ MILOVAŤ.

Večná dilema. Odpustiť alebo neodpustiť. Sklame nás opäť alebo sa poučí. Umenie odpúšťať neovláda každý, no každý by sa o to mal minimálne pokúsiť. Pýtate sa prečo?

article-thumbnail
POSTOJ VÍŤAZSTVA

Keď máš správny postoj, máločo ťa môže zastaviť; a ak ho nemáš, máločo ti dokáže pomôcť!

0
;