VITALITA – ZÁKLAD ŠŤASTIA, ale kde zoberiem čas?

Ľudské telo je dokonale prepracovaný systém navzájom prepojených sústav, z ktorých každá funguje samostatne, a predsa tvoria celok, ktorý pracuje synchronizovane. Aby telo dokázalo pracovať vyvážene, potrebujeme zdravie. Len vďaka zdraviu môže naša myseľ, a zároveň aj telo, pracovať v dokonalej synchronizácii. Potrebujeme myseľ na to, aby mohlo telo pracovať dokonale? Samozrejme. Platí tento systém aj obrátene?

Určite ste už niekedy prekonali chrípku alebo prechladnutie. Poznáte ten pocit, keď sa vaša myseľ sústreďuje predovšetkým na to, ako sa nezblázniť z bolesti hlavy, či ako uvoľniť svoje dýchacie cesty. Vtedy nie sme schopní pracovať efektívne a s plným nasadením. A presne tak funguje každá choroba, ktorá postihuje náš organizmus – zahmlieva našu myseľ a nedovolí nám sústrediť sa na okamihy, ktoré sú pre nás dôležité.

Odpoveďou na to, ako udržať svoje telo zdravé a vitálne, je zdravý životný štýl. Hoci sa o ňom veľmi často hovorí, mnoho ľudí si pod zdravým životným štýlom predstaví hory šalátu. Avšak aká je pravda? Vitalita nášho tela sa zakladá predovšetkým na dostatočnom pohybe. Prechádzky v prírode, beh či silové cvičenie, to všetko zabezpečuje zdravie našim kostiam a kĺbom. Pohyb zároveň znamená nielen zdravie, ale aj prekrvenie celého tela vrátane mozgu. Ak má náš mozog dostatok krvi, a teda aj kyslíka, môže bezchybne fungovať aj naša myseľ.

Pravidelný pohyb spolu so zdravou stravou predstavujú dokonalú zbraň pre naše zdravie, telo a myslenie. Príjem živín, vitamínov a minerálov nám dodáva dostatok paliva, pohyb dodáva kyslík potrebný pre zapojenie všetkých obvodov mozgu. Zároveň drží náš imunitný systém naladený proti všetkým ochoreniam, ktoré na nás útočia. Ak máme všetko, čo potrebujeme, sme vitálni a dokážeme všetko, po čom túžime. Sme efektívni a zároveň naladení na úspech.“

Teraz vieme, že k svojej vitalite potrebujeme pohyb a zdravú stravu. Avšak koľko z nás si povie, že na to nemá čas?  NLP nás uisťuje, že máme všetky potrebné zdroje na to, aby sme urobili, čokoľvek v živote chceme.

Najnovšie články

article-thumbnail
Tomáš Baťa (1876 – 1932)

Životný príbeh človeka, ktorý rozvahou, štedrosťou a poctivou prácou dosiahol svoj sen.

article-thumbnail
KTO JE ZODPOVEDNÝ ZA VAŠE EMÓCIE?

Emócie sú bežnou súčasťou nášho života a neraz sa stáva, že náš život aj riadia. Ak nie sme schopní svoje emócie regulovať a narábať s nimi, môžu nám spôsobovať veľké problémy.

0
;