NAŠA PODVEDOMÁ MYSEĽ – STARAJME SA O SVOJE MYŠLIENKY

Podvedomie sa najčastejšie prejavuje v noci, keď spíme. Vtedy prichádzajú na rad sny, ktoré sa nám častokrát snažia tlmočiť to, na čo naše vedomé ja nechce myslieť. Na hladinu vypláva náš strach, obavy, ale možno aj nové nápady. Myšlienky sa hrnú jedna za druhou a tvoria sny. Vedomie i podvedomie sú veľmi úzko spojené a ovplyvňujú celý náš život.

Hoci si to v podstatnej miere neuvedomujeme, to, akým spôsobom zmýšľame, ovplyvňuje to, čo na svojej životnej ceste stretávame. Niektorí ľudia majú šťastie, iný zas majú tendenciu hovoriť, že ich stretáva len samá smola. Je to však naozaj tak? Alebo to, čo sami vysielame, dostávame spätnou väzbou?

Veľa okamihov, udalostí i starostí sa deje v našich životoch kvôli nášmu zmýšľaniu. Možno za tým netreba hľadať žiadnu nadprirodzenosť, možno je to len tým, že pozitívni ľudia s pozitívnymi myšlienkami dokážu aj v tých najzložitejších situáciách nájsť svetlo, ktoré im pomáha nájsť riešenie a východiská.

         Hovorí sa, že pekní ľudia majú pekné myšlienky. Možno je práve pozitívnosť myslenia hlavným krokom, ku ktorému by sme sa mali počas novoročných predsavzatí odhodlať. Vďaka pozitívnym myšlienkam ide všetko jednoduchšie. Ak vstávame s predstavou, že deň bude krásny a vydarený, robíme všetko pre to, aby sa takým stal. Snažíme sa, pracujeme usilovnejšie a dokonca vyhľadávame aktivity, ktoré nás privádzajú k dobrej nálade (ako napríklad cvičenie). Je dokázané, že pohyb v nás produkuje obrovské množstvá hormónu šťastia, vďaka ktorým sa stávame neporaziteľnými nielen pre rôzne baktérie a vírusové ochorenia, ale aj pre negativitu, ktorá číha všade okolo nás.

         Už sme si zvykli starať sa o svoju pleť i o svoje telo. Investujeme do kozmetiky i do návštev posilňovne. Do pozitívneho myslenia nič materiálne investovať nemusíme. Nič okrem času. A táto investícia sa nám niekoľkonásobne vráti.

Najnovšie články

article-thumbnail
Tomáš Baťa (1876 – 1932)

Životný príbeh človeka, ktorý rozvahou, štedrosťou a poctivou prácou dosiahol svoj sen.

article-thumbnail
KTO JE ZODPOVEDNÝ ZA VAŠE EMÓCIE?

Emócie sú bežnou súčasťou nášho života a neraz sa stáva, že náš život aj riadia. Ak nie sme schopní svoje emócie regulovať a narábať s nimi, môžu nám spôsobovať veľké problémy.

0
;