NÁROČNÁ DOBA A STRES OKOLO NÁS – AKO TO ZVLÁDNUŤ POMOCOU NLP?

Stres je bežnou súčasťou našich životov. Sprevádza nás pri rannom vstávaní do práce či do školy, počas dlhého dňa či dokonca večer, keď rozmýšľame nad horou povinností, ktoré nás čakajú na ďalší deň. Je veľmi náročné, ale i zároveň dôležité naučiť sa zvládať stres, ktorý má nezanedbateľný vplyv nielen na naše psychické, ale i fyzické zdravie. Mnoho chorôb a symptómov súvisí s preťažením organizmu a nadmerným stresom, ktorý vplýva na všetky orgánové sústavy človeka. Môže byť odpoveďou na narastajúci stres okolo nás práve technika NLP?

         NLP súvisí predovšetkým s identifikovaním silných a slabých stránok, ale aj s vnímaním reality. Často máme tendenciu reagovať podľa svojich skúseností, ktoré však nezobrazujú vždy úplnú realitu. Stres v našich životoch veľmi často vzniká preto, lebo očakávame tú najhoršiu možnosť, aká je možná, a úplne zabúdame na to dobré.

         Naše slabé a silné stránky nám vždy môžu pomôcť zvládnuť vypäté situácie. Ak vieme, čo môžeme od seba očakávať a na čo sa môžeme spoľahnúť, môžeme veľmi jednoducho vyriešiť náročné situácie. Identifikovať v sebe to najlepšie ale i najslabšie je kľúčovou vlastnosťou mnohých úspešných a vplyvných ľudí.

         Stresu podliehame aj vtedy, keď máme od seba príliš vysoké očakávania, ktoré nedokážeme splniť, alebo máme pocit, že sa neustále nesprávne rozhodujeme. Vtedy máme tendenciu o sebe pochybovať, avšak NLP nás učí, že v danej chvíli robíme vždy najlepšie rozhodnutia, aké sú možné, a slová ako prehra či zlyhanie neexistujú. Všetko sú to len odozvy či medzistupne, ktoré dosahujeme v našej ceste za úspechom.

Najnovšie články

article-thumbnail
Tomáš Baťa (1876 – 1932)

Životný príbeh človeka, ktorý rozvahou, štedrosťou a poctivou prácou dosiahol svoj sen.

article-thumbnail
KTO JE ZODPOVEDNÝ ZA VAŠE EMÓCIE?

Emócie sú bežnou súčasťou nášho života a neraz sa stáva, že náš život aj riadia. Ak nie sme schopní svoje emócie regulovať a narábať s nimi, môžu nám spôsobovať veľké problémy.

0
;