MUŽI, AKO ICH NEPOZNÁME

Vo svojich životoch máme často tendenciu podliehať klamným stereotypom. Hodnotíme seba, iných i celý svet podľa určitých zaužívaných pravidiel a mnoho z nás má problém vpustiť do svojej komfortnej zóny nový vietor plný nových nápadov, názorov a zaradení. Často týmto prístupom škodíme predovšetkým sebe, pretože úzky pohľad na svet nám bráni vidieť na ňom to krásne a zaujímavé. Príkladom sú aj samotní muži, ktorých má ženská časť publika tendenciu hodnotiť podľa vzhľadu a celkom zabúda na to, že to podstatné je očiam neviditeľné.

         Muži boli už od samých počiatkov civilizácií veľkými lovcami a ochrancami svojho kmeňa. Doba síce v mnohom pokročila a hoci už dávno nežijeme v jaskyniach, nevaríme nad ohňom a radšej navštívime supermarket ako by sme mali uloviť divokú antilopu, v mužoch sa stále zachováva časť prastarého ochrancu. Hoci sme my ženy v mnohom pokrokové, samostatné a nezávislé, každá z nás potrebuje široké ramená, ktoré ju ochránia pred nepriazňou zlých dní. Potrebujeme byť ľúbené, potrebujeme byť ochraňované a muži nám to všetko dávajú.

         Avšak muži väčšinou nemerajú lásku materiálne prostredníctvom darčekov či výstredne veľkých kytíc ruží. Dávajú nám ju najavo drobnými okamihmi a skutkami, ako je navarená večera, ktorú sme možno nečakali, ale po dlhom dni nám vyčarila úsmev na tvári, opravená žehlička na vlasy či urobené domáce práce, keď ležíme v posteli s chrípkou. Zaujímajú sa o to, ako sa cítime, a dávajú nám najavo, že sme krásne svojím spôsobom. Hoci my by sme si možno priali zbožné obdivovanie a velebenie našich vlastností, oni fungujú inak.

         Problémom je, že my ženy ľúbime tak, ako chceme byť ľúbené. Často nepovieme, po čom túžime, a pritom čakáme, že muž na to príde intuitívne sám a potom sa hneváme, že to tak nefunguje. Ak však chcete, aby vzťah fungoval, naučte sa, že vo vzťahu nie ste len vy, ale aj váš muž a dajte mu priestor na to, aby prejavil svoj spôsob lásky.

Najnovšie články

article-thumbnail
Tomáš Baťa (1876 – 1932)

Životný príbeh človeka, ktorý rozvahou, štedrosťou a poctivou prácou dosiahol svoj sen.

article-thumbnail
KTO JE ZODPOVEDNÝ ZA VAŠE EMÓCIE?

Emócie sú bežnou súčasťou nášho života a neraz sa stáva, že náš život aj riadia. Ak nie sme schopní svoje emócie regulovať a narábať s nimi, môžu nám spôsobovať veľké problémy.

0
;