KOUČING VĎAKA NLP – ZASLÚŽITE SI VŠETKO, PO ČOM TÚŽITE

Ľudská myseľ je skutočne obdivuhodným systémom sveta – dokáže vytvárať asociácie, bojovať so strachom i mnoho iných zaujímavých vecí. Vďaka nej sme schopní uvedomiť si rôzne veci, ale často podceňujeme jej silu a význam, a to najmä ak ide o úspech. Často máme tendenciu o sebe pochybovať a zahodiť naše šance ešte skôr, ako sa pokúsime o niečo nové a prevratné. Práve s technikou pozitívnych myšlienok a silou mysle sa snaží pracovať NLP.

         Všetky veľké veci sa začínajú pomalými krokmi a nič sa nedeje len zo dňa na deň. Nemôžeme čakať, že z jedného dňa na druhý sa naše myslenie otočí o 180°, ale musíme na sebe pracovať. NLP nás učí, že naša myseľ je nielen veľmi silná, ale že čokoľvek, čo si dokážeme predstaviť, sme schopní aj zrealizovať bez obáv a bez strachu. Neúspech sa totiž nepovažuje za konečnú stanicu, ale je to niečo ako medzistupeň, ktorý dosiahneme v našej ceste za šťastím.

         Často pochybujeme, že všetko, čo potrebujeme na dosiahnutie úspechu, sa ukrýva v našej hlave a myšlienkach. Stále čakáme, že sa musí objaviť zaručený návod na úspech, ktorý nám ukáže cestu. Avšak nič také neexistuje. Ak túžime po úspechu, po novej pozícii, po šťastí, musíme na to naladiť predovšetkým svoje myšlienky. Pýtate sa prečo? Ak človeku nechýba správna motivácia a odhodlanie a pred sebou vidí to, po čom túži, nemôže ho odradiť ani tvrdá práca, ani neúspech, ktorý ho postihne pri konaní všetkých veľkých plánov. Ak máme motiváciu a veríme v seba a svoje sny, nič nás nemôže zastaviť.

         A preto ak pred sebou jasne vidíte svoj cieľ a dokážete si ho predstaviť, na svete neexistuje jediný dôvod, prečo by ste to nemohli dosiahnuť. Verte v seba, svoju motiváciu, svoje myšlienky a sústreďte sa na to. Potom vás nemôžu odradiť ani prekážky na vašej dlhej, avšak naplnenej ceste.

Najnovšie články

article-thumbnail
Tomáš Baťa (1876 – 1932)

Životný príbeh človeka, ktorý rozvahou, štedrosťou a poctivou prácou dosiahol svoj sen.

article-thumbnail
KTO JE ZODPOVEDNÝ ZA VAŠE EMÓCIE?

Emócie sú bežnou súčasťou nášho života a neraz sa stáva, že náš život aj riadia. Ak nie sme schopní svoje emócie regulovať a narábať s nimi, môžu nám spôsobovať veľké problémy.

0
;