DNES JE DEŇ, KEDY SA ROZHODNETE ŽIŤ NOVÝ ŽIVOT

ROZHODNITE SA: Rozhodnite sa pre to, čo cítite v hĺbke srdca. Pre to, čo vo vašom živote a v životoch, ktoré chcete ovplyvniť, spraví skutočnú zmenu.

Často počujem ľudí hovoriť o svojich nedostatkoch veľmi úprimne.

Volám ich našimi „hlúpymi slabosťami“. Niektorí hovoria, že vždy mali problém s asertivitou, že sa boja vystupovať pred ľuďmi, majú problém ráno vstať, že nevedia prestať holdovať alkoholu a nezdravým jedlám, nevedia prestať prokrastinovať, že sa boja zlyhania… („bla, bla, bla,…“ veď to poznáte).

Zdá sa, že celý ich život je len o vyhýbaní sa nekomfortným situáciám. Vyhýbajú sa novým príležitostiam, vyhýbajú sa riziku, lebo sa boja, že by sa mohli zosmiešniť pred ľuďmi, nechcú si priznať, že im vyhovuje stav „no, život nie je bohviečo, ale aspoň nie je namáhavý“, robia len pre nich pohodlné, avšak bezvýznamné veci. Rok 2019 môže byť plný neuveriteľnej radosti a spokojnosti z toho, že ste sa stali človekom, ktorým ste vždy túžili byť. Alebo môžete proste spať, pochovať vaše túžby a len tak sa plaviť životom – ZNOVA.​

Buďte pevne rozhodnutí zobudiť sa do novej doby.

Čo chcete, aby bolo inak? Čo potrebujete, aby bolo inak? Čo má byť inak, aby sa váš život skutočne zmenil? Pravdou je, že tieto otázky vás len odrádzajú a rozptyľujú od skutočnej zmeny − komplikujú jednoduché. Ak zajtra nespravíte niečo inak, veci ostanú aj naďalej rovnaké.

Začnite tým najzákladnejším.

Ráno vstávajte v určenom čase. Najedzte sa a zacvičte si, aby ste sa cítili dobre. Stretávajte sa s ľuďmi, ktorí môžu spraviť zmeny vo vašej práci alebo osobnostnom rozvoji. Vyberajte si ľudí, ktorí sú k vám úprimní, no zároveň vidia vašu dôležitosť.

Neusporiadaný zoznam:

  • Doprajte si čas na rozmýšľanie a reflexiu aj na miestach mimo domu alebo kancelárie.
  • A to je všetko, opakujte to celý týždeň.
  • Začal nový rok. Teraz je čas na to, aby ste si stanovili zámery.

Keď sa do toho dostanete, celé je to o tom, aby ste robili to, čo vám hovorí srdce.

Neskôr sa budete učiť zo skúseností a svoju stratégiu prispôsobovať. Všetci sa učíme zo skúseností. Je normálne robiť veci inak (ak je to účelné pre váš zámer a výsledok) a nedokonalo. Zaviažte sa k vykonávaniu činnosti, vďaka ktorej budete o krok bližšie k vytúženému výsledku. Spravte to teraz!

Najnovšie články

article-thumbnail
Tomáš Baťa (1876 – 1932)

Životný príbeh človeka, ktorý rozvahou, štedrosťou a poctivou prácou dosiahol svoj sen.

article-thumbnail
KTO JE ZODPOVEDNÝ ZA VAŠE EMÓCIE?

Emócie sú bežnou súčasťou nášho života a neraz sa stáva, že náš život aj riadia. Ak nie sme schopní svoje emócie regulovať a narábať s nimi, môžu nám spôsobovať veľké problémy.

0
;