AKO UDRŽAŤ VO VZŤAHU VÁŠEŇ?

Zamilovaný bol snáď už každý z nás. Vtedy sme si predstavovali osobu, ku ktorej sme zdieľali naše city v dokonalých farbách, a mali sme povznášaný pocit, ktorý nám dával krídla, a prekonanie každej prekážky bolo veľmi jednoduché. Vtedy sme nepoznali slová ako nemožné či náročné. Postupom času však pocit prvotného očarenia odchádzal. Vytrácala sa vášeň a nastupovali prvé problémy, ako napríklad nedostatok voľného času či rozdielne túžby a priority. Zdá sa nám, že láska a vášeň odchádzajú a už ich nie je možné udržať pri nás. Ako sa dá vášeň udržať aj v dlhodobom vzťahu? A je to vôbec možné? Odpoveďou je jasné áno. Ani dlhodobý vzťah sa nemusí dostať do stavu stagnovania. Ak chcete, aby váš vzťah neustále napredoval a aby ste sa s vaším partnerom nedostali na opačné strany jedného stola, musíte na vašom vzťahu pracovať.

         Mnoho ľudí si myslí, že vzťah je nemenný a neustále rovnaký. Nie je to však pravda. Tak, ako sa meníte vy – prehodnocujete svoje stanoviská a názory, tak sa to deje aj u vášho partnera, a tým sa mení celý vzťah. Na to, aby vzťah nestagnoval, nie je potrebná žiadna veda. Trávte spolu čas, navštevujte nové miesta a skúšajte a objavujte nové koníčky a záľuby, ktoré posilnia puto vašej lásky. Hlavnou radou je, aby ste nikdy nezabúdali na kompromisy, pretože bez nich nemôže existovať žiadny zdravý vzťah medzi dvoma ľuďmi.

Sme rozdielni – každý z nás je úplne iný a dokonale jedinečný. Mali by ste dať svojmu partnerovi priestor na sebarealizáciu a na to, aby vám vzťah i celý svet ukázal aj zo svojej perspektívy.

Možno sa pýtate, prečo je dôležité do vzťahu prinášať novinky a skúšať nové veci. Je to preto, že ľudský mozog má stále potrebu objavovať nové veci. Radosť z neznámeho a nového nám prináša nielen uspokojenie, ale aj vášeň, ktorú môžeme zdieľať s tým druhým. Dôležité je nikdy nepociťovať nudu či nútiť sa do vecí a aktivít, ktoré sú nám vyložene proti srsti. Ak sa však len bojíte nového, mali by ste vedieť, že najlepšie zážitky sa udejú po vykročení z komfortnej zóny.

Najnovšie články

article-thumbnail
Tomáš Baťa (1876 – 1932)

Životný príbeh človeka, ktorý rozvahou, štedrosťou a poctivou prácou dosiahol svoj sen.

article-thumbnail
KTO JE ZODPOVEDNÝ ZA VAŠE EMÓCIE?

Emócie sú bežnou súčasťou nášho života a neraz sa stáva, že náš život aj riadia. Ak nie sme schopní svoje emócie regulovať a narábať s nimi, môžu nám spôsobovať veľké problémy.

0
;